75-plussers gezocht die nog actief deelnemen aan het verkeer
22 maart 2011
Zelf kunnen blijven rijden met de wagen is voor veel mensen van groot belang voor de levenskwaliteit. Uit wetenschappelijke literatuur is bekend dat veroudering een veilige deelname aan het verkeer kan bemoeilijken. Daarom is de dienst geriatrie, campus Salvator, van het Jessaziekenhuis in overleg gegaan met het Instituut voor Mobiliteit van de Universiteit Hasselt met de bedoeling een wetenschappelijk onderzoek op te starten omtrent rijvaardigheid bij 75 plussers.
In deze studie willen we de relatie tussen rijvaardigheid en de fysieke en mentale gezondheid nagaan. Rijvaardigheid zal worden gemeten in de rijsimulator via een diverse set van verkeerssituaties. De fysieke en mentale gezondheid zijn niet na te gaan aan de hand van één test. Ook is nog niet duidelijk welke aspecten van fysieke en mentale gezondheid het sterkst samenhangen met rijvaardigheid en welke testen vervolgens het best gebruikt kunnen worden.
Klinische testen en taken
Tijdens dit onderzoek maken we gebruik van een aantal klinische testen en taken. Een deel hiervan zal plaatsvinden in het Jessa ziekenhuis. Het tweede deel, het rijsimulatoronderzoek zal plaatsvinden bij IMOB, te Diepenbeek. De beide delen van het onderzoek gebeuren op twee verschillende dagen gepland in dezelfde week en zullen enkele uren per dag in beslag nemen.
Voor dit onderzoek zijn we op zoek naar 75 plussers die nog actief deelnemen aan het verkeer. Deelname aan deze studie is geheel vrijwillig en we willen benadrukken dat we op geen enkele manier uw rijbewijs willen en kunnen in vraag stellen.
Interesse?
Indien u geïnteresseerd bent, gelieve met ons contact op te nemen op het nummer 011-28 97 64. Dit is mogelijk van maandag tot en met vrijdag tussen 9u en 16u30. Indien u beslist om deel te nemen aan het onderzoek, helpt u ons om onze kennis te vergroten betreffende dit maatschappelijk probleem.
Overzicht actueel nieuws